Facebook’ta Farklı Dillerde Gönderi Paylaşmak

Facebook’ta Farklı Dillerde Gönderi Paylaşmak

Facebook’ta Farklı Dillerde Gönderi Paylaşmak

Facebook’ta sayfanıza dilediğiniz dil seçenekleriyle gönderi paylaşmak mümkün. Bunun için bir sayfada yönetici olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere sayfanızda Ayarlar‘ı tıklayın.  Sol üstte Genel sekmesi açıkken sağ bölmede “Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz” başlığını tıklayın. Kutucuğu işaretleyip Değişiklikleri Kaydet deyin.

farklı diller - facebook - gönderi

Facebook sayfanızda bir gönderi paylaşırken karşınıza aşağıdaki gibi bir seçenek çıkacaktır. Dikkat etmeniz gereken ise Facebook’u eklemediğiniz dillerde kullanan takipçileriniz gönderilerinizi “Varsayılan Dil olarak belirlediğiniz dilde görecektir. Örneğin varsayılanı İngilizce yaptıysanız ve Almanca eklemediyseniz Facebook’u Almanca kullanan takipçileriniz o gönderinizi İngilizce görecektir. Türkçe eklediyseniz Facebook’u Türkçe kullanan takipçileriniz bu gönderinizi eklediğiniz Türkçe cümleyi görecektir.

farklı-dil-girme-secenegi-facebook

Böylece hatalı otomatik çevirilerden kurtularak dilediğiniz gönderiyi kendiniz girebilirsiniz. Ayrıca bu seçeneği kullanmanız takipçileriniz de kendilerini özel olma hissi de oluşturabilir. Özellikle turistik ürün pazarlamasında etkili olduğu kanaatindeyiz. Ekleyeceğiniz dillerin hangileri olması gerektiğine karar veremediyseniz Facebook bu konuda da size yardımcı oluyor. Sayfanızda İstatistikler‘e tıklayınız. Sağ al tarafta Kişiler‘e tıkladığınızda sayfanızı en çok takip edenleri görebilirsiniz. Paylaşımınıza hedef kitlenize göre yön verebilirsiniz.

istatistikler - kisiler - facebook

Farklı dillerde gönderi paylaşım önceliğini sayfalara veren Facebook bu dil alternatifini kullanıcılarına da sunmaya başladı. Siz de artık farklı dillerde gönderi paylaşabilirsiniz. Bunun için kişisel sayfanızda sağ üstte bulunan ok simgesini tıklayınız. Hesap Ayarları‘nda Dil‘i ve alt tarafta Multilingual Posts tıklayınız. Turned on‘a ayarladıktan sonra dilediğiniz dilde gönderi paylaşabilirsiniz.

dil seçeneği - facebook - resimli anlatım

Permalink

Recent Posts